MISTRZOSTWA ZELOWA
W WARCABACH
I Memoriał
im. Szczepana Krajdy

Niedziela, Wrzesień 12, 2021, 13:07 | Brak komentarzy »

  Zawodniczki i zawodnicy, organizatorzy jest mi niezmiernie miło podziękować za wasze uczestnictwo, za wasz wkład organizacyjny MISTRZOSTW ZELOWA W WARCABACH I Memoriał im. ś.p. Szczepana Krajdy. Tegoroczne debiutujące mistrzostwa odbyły się w ubiegłą niedzielę, w macierzystej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobudzicach w której służył przez 52 lata.

  W dzień przed dziewiątą miesięcznicą śmierci inicjatora wielu imprez sportowych, zaangażowanego zawodnika dyscypliny warcbowej, lokalnych inicjatyw społecznych, jak i również w Ochotniczych Strażach Pożarnych pełniąc wiele funkcji udało się nam zorganizować tegoroczne mistrzostwa.

  Mistrzostwa zostały zorganizowane dzięki współpracy fundatorów, organizatorów którzy aktywnie włączyli się w zorganizowanie MISTRZOSTW ZELOWA W WARCABACH.  W imieniu moim (Jacek Krajda), mojej rodziny pragniemy podziękować Miejsko-Gminnemu Ludowemu Klubowi Sportowemu w Zelowie, Wojewódzkiemu Zrzeszeniu LZS w Łodzi, oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobudzicach za pomoc organizacyjną, jak i również za ufundowanie medali wg. Klasyfikacji w poszczególnych kategoriach wiekowych.

  Dziękuje również Pani Dorocie Pędziwiatr Staroście Powiatu Bełchatowskiego, Panu Tomaszowi Jachymkowi Burmistrzowi Zelowa za objęcie Honorowego Patronatu nad mistrzostwami i za pomoc w ufundowaniu pamiątkowych statuetek za udział w tegorocznych mistrzostwach.

  Dziękuje Panu Posłowi RP na Sejm Grzegorzowi Lorkowi, iż przychylnie na moją prośbę zgodził się o ufundowanie posiłku regeneracyjnego dla uczestników.

 Bez pomocy organizacyjnej również tegoroczne mistrzostwa nie mogły by się odbyć, to wasza m.in. zasługa i wkład organizacyjny:

- Wiceprezes Krajowego Zrzeszenia LZS w Warszawie, Prezes Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi Marek Mazur

- Wiceprezes Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi Konrad Gwóźdź

- Przewodniczącemu Rady Powiatu w Bełchatowie Sławomir Malinowski

- Producent pucharów, statuetek, medali „OSCAR” Wieluń Robert i Andrzej Gąsior

- Właściciel firmy „ŻELAŹNIAK” Zelów Andrzej Lotczyk

- Restauracja „LAFAYETTE” Zelów Kamila i Rafał Niewiadomscy

- Drukarni „MARLAND” Zelów Marek Rusak

- Koło Gospodyń Wiejskich „ŁOBUDZICZANKI” w Łobudzicach za pomoc logistyczną, oraz obsługę wyżywienia.

 

Chciałbym również podziękować wieloletnim fundatorom, sympatykom moim oraz ś.p. Mojego taty, iż na prośbę nie odmówili i w każdej formie jaką mogli ułatwić zorganizowanie turnieju, pomogli:
- Dominikowi Szajblerowi
- Tadeuszowi Rozparze
- Mariuszowi Kaczmarkowi
- Marcinowi Rzepeckiemu
- Janowi Juszczykowi
- Sławomirowi Komidzierskiemu
- Robertowi Jaszczukowi

- Zbigniewowi Królowi – Prezesowi Gminnego Zrzeszenia LZS w Bełchatowie za ufundowanie dla najmłodszej i najmłodszego uczestnika nagrody rzeczowej

- Zarządowi na czele z Prezesem jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobudzicach dh. Dariuszowi Frątczakowi za zapewnienie bezpieczeństwa, udostępnienie obiektu i pomoc organizacyjną.


W wyniku sportowej rywalizacji po 9 rundzie klasyfikacja wg. poszczególnych kategoriach wiekowych wygląda następująco:

Kategoria wiekowa do 15-lat dziewcząt:
1. Różga Amelia – LZS Drużbice
2. Gruchot Magdalena – LKS Czarna Damka Lututów
3. Stępień Natalia – LZS Drużbice
4. SROKA WIKTORIA – MG LKS ZELÓW
6. ROGUT ANNA – MG LKS ZELÓW

Kategoria wiekowa do 15-lat chłopców:
1. Gala Michał – LKS GUKS Gorzkowice
2. BRZOZOWSKI JAKUB – MG LKS ZELÓW
3. Wójciak Marcel – LKS CZARNA DAMKA Lututów
12. SMOLNY KACPER – MG LKS ZELÓW
13. ROGUT DARIUSZ – MG LKS ZELÓW

Kategoria wiekowa do 20-lat kobiet:
1. ROGUT EMILIA – MG LKS ZELÓW
2. MITUTA WIKTORIA – MG LKS ZELÓW
3. RYBAK PATRYCJA – MG LKS ZELÓW

Kategoria wiekowa do 20-lat mężczyźni:
1. Zywert Grzegorz – LKS GUKS Gorzkowice
2. SOBOŃ JAKUB – MG LKS ZELÓW
3. PAJĄK KACPER – MG LKS ZELÓW
4. WILCZEK BORYS – MG LKS ZELÓW
6. SADZIŃSKI MIŁOSZ – MG LKS ZELÓW

Kategoria wiekowa do 35-lat kobiety:
1. TRĘBACZ SYLWIA – MG LKS ZELÓW
2. Michaś Małgorzata – LZS Drużbice
3. ZAWODZIŃSKA MAGDALENA – MG LKS ZELÓW
4. RADZISZEWSKA MAGDALENA – MG LKS ZELÓW
5. SMOLNA PAULINA – MG LKS ZELÓW

Kategoria wiekowa do 35-lat mężczyźni:
1. Dytfeld Dominik – LKS CZARNA DAMKA Lututów
2. Zięba Piotr – LKS GUKS Gorzkowice
3. RYBAK BARTOSZ – MG LKS ZELÓW
4. KORZUKOWSKI KRYSTIAN – MG LKS ZELÓW
5. KNUL DAWID – MG LKS ZELÓW
6. WOJTAŚ BARTŁOMIEJ – MG LKS ZELÓW
7. ZIĘTARSKI SZYMON – MG LKS ZELÓW

Kategoria wiekowa powyżej 35-lat kobiety:
1. SOBCZYK KATARZYNA – MG LKS ZELÓW
2. Halamus Elżbieta – LKS CZARNA DAMKA Lututów

Kategoria wiekowa do 50-lat mężczyzn:
1. Oderkiewicz Przemysław – LKS CZARNA DAMKA Lututów
2. Wójciak Robert – LKS CZARNA DAMKA Lututów
3. SOBCZYK RAFAŁ – MG LKS ZELÓW

Kategoria wiekowa powyżej 50-lat:
1. Perdek Edward – LKS CZARNA DAMKA Lututów
2. Mroczkowski Krzysztof – LKS GUKS Gorzkowice
3. Kasendra Władysław – LKS CZARNA DAMKA Lututów
4. SOWAŁA ANDRZEJ – MG LKS ZELÓW
5. BRZOZOWSKI JÓZEF – MG LKS ZELÓW
7. WALESZCZYK ZDZISŁAW – MG LKS ZELÓW
9. JOACHIMIAK ZDZISŁAW – MG LKS ZELÓW
10. SMOLNY KAROL – MG LKS ZELÓW
11. KOT KAZIMIERZ – MG LKS ZELÓW

 

  W klasyfikacji drużynowej kobiet I miejsce zajęła reprezentacja MIEJSKO-GMINNEGO LUDOWEGO KLUBU SPORTOWEGO W ZELOWIE zdobywając łącznie 15 punktów w składzie: SOBCZYK KATARZYNA – 5,5 pkt, TRĘBACZ SYLWIAA – 5,5 pkt, ZAWODZIŃSKA MAGDALENA – 4 pkt)

  W klasyfikacji drużynowej mężczyzn reprezentacja   MIEJSKO-GMINNEGO LUDOWEGO KLUBU SPORTOWEGO W ZELOWIE zajęła III miejsce zajmując 18 punktów. (o kolejności miejsc przy równej ilości punktów zadecydowało wyższe miejsce indywidualne danego przedstawiciela reprezentacji). Skład MG LKS Zelów: SOWAŁA ANDRZEJ – 6,5 pkt, BRZOZOWSKI JÓZEF – 6,0 pkt, SOBOŃ JAKUB – 5,5 pkt.

 

  Dodatkowo wyróżniliśmy również w kategorii najmłodszej i najmłodszego mistrzostw nagrodą rzeczową ufundowaną przez Prezesa Gminnego Zrzeszenia LZS w Bełchatowie Zbigniewa Króla WIKTORIE SROKĘ z MG LKS ZELÓW, oraz Michasia Jakuba z LZS Drużbice. Miłą niespodziankę po mimo iż nie było to w dniu zawodów zaplanowane przekazał nam producent pucharów, medali i statuetek „OSCAR” firma z Wielunia Robert i Andrzej Gąsior, którą ufundował dodatkowo dla najmłodszej lub najmłodszego mistrzostw, była to WIKTORIA SROKA – MG LKS ZELÓW.

  Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się w każdy możliwy sposób za pomoc w debiutanckich mistrzostwach, o przyjęcie Honorowego Patronatu, fundatorom za wkład własny, Panu Posłowi RP na Sejm Grzegorzowi Lorkowi za nieodmówienie pomocy, OSP w Łobudzicach, zawodniczkom i zawodnikom, opiekunom reprezentacji z LKS CZARNA DAMKA Lututów, oraz LKS GUKS Gorzkowice. Dziękuje sędziom pomocniczym Magdalenie Zawodzińskiej, Marcinowi Krajdzie, oraz ds. przepisów Zygmuntowi Ślęzakowi za sprawne sędziowanie.

  Debiutancko sędzią głównym niedzielnych mistrzostw, który koordynował nad całą sprawnością i organizacyjną, logistyczną, formalną, oraz nad przebiegiem zawodów JACEK KRAJDA.

 STRONA INTERNETOWA MISTRZOSTW: WWW.WARCABY.LKSZELOW.PL (komunikaty organizacyjne, regulamin przyszłorocznych mistrzostw, komunikat z uwzględnieniem wszystkich miejsc, relacja zdjęciowa, a już wkrótce filmowa również)   

Zapraszamy już za rok!

  Postaramy się je zorganizować jak najlepiej i liczymy również na wasze uczestnictwo w II Memoriale Mistrzostw, oraz na pomoc w każdej formie.

 

Pozdrawiam

JACEK KRAJDA


(c) 2021, Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy w Zelowie
Liczba odwiedzin: 499
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem